Press enter to begin your search

Wizjoner (Futuristic)

Talent Wizjoner (Futuristic) jest talentem myślenia strategicznego. Osoby, które wyróżnia ta cecha, uwielbiają patrzeć w dal. Przyszłość ich fascynuje. Przewidują i szczegółowo wyobrażają sobie, co będzie jutro lub co powinno się wydarzyć. Zwykle patrzą w przyszłość pozytywnie. Chociaż szczegóły tej wizji będą zależeć od ich innych mocnych stron i zainteresowań – bo mogą dotyczyć lepszego produktu, lepszego zespołu, lepszego życia lub lepszego świata – to zawsze będzie ona dla nich inspiracją. Ta wizja dodaje energii im samym oraz innym osobom.

Czy masz ten talent?

 1. Lubisz marzyć?
 2. Masz swoje marzenia i wizje, do których wracasz, aby je doskonalić?
 3. Czy wolisz rozmawiać i myśleć o przyszłości i tym co jest możliwe, niż zatrzymywać się w chwili obecnej albo w przeszłości?
 4. Czy Twoje marzenia lub pomysły są odważne?
 5. Interesuje Cię przyszłość?

Jak często zadajesz innym te pytania?

 • o czym marzysz?
 • co będziesz chciał robić za 10, 20 lat?
 • jak to będzie kiedy to zrealizujemy? co będziemy wtedy robić? co będziemy czuć?
 • co jest możliwe?
 • jak bardzo tego pragniesz?

Wnosisz wartość w pracę innych!

Jesteś wizjonerem. Twoje zainteresowanie przyszłością i rysowanie jej dla innych może otwierać ludzi na to, co przed nimi. Jeśli przyszłość staje się widoczna, albo wręcz namacalna, może być łatwiej się zaangażować w działanie na rzecz zmiany. Jako osoba z silnym talentem Wizjoner (Futuristic) możesz wnosić nadzieję i oczekiwanie pozytywnej przyszłości.

Jak bardzo unikalny jest Twój talent?

#22
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa dla języka polskiego (grudzień, 2018)
Ranking PL
#19
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa, wyniki ogólnoświatowe (marzec, 2018)
Ranking ogólnoświatowy

Warren Bennis

„Przywództwo to zdolność przekładania wizji na rzeczywistość.”

Rozwiń talent Wizjoner (Futiristic)

Niedojrzałość i nieproduktywność talentu

Posiadając silny talent Wizjoner (Futuristic) możesz mierzyć się z wyzwaniem jakim jest marzenie na jawie. Myślenie o przyszłości może dawać Ci tyle satysfakcji, że wiele codziennych zadań będzie dla Ciebie nudne. Czasem łatwiej jest odpłynąć w wyobrażenia niż zająć się zwykłymi problemami. Twoja motywacja jest wprawdzie w przyszłości, ale żyjesz w dniu dzisiejszym i każdym swoim działaniem wpływasz na swoją przyszłość. Pamiętaj, że przyszłość kształtujesz tym co robisz, albo nie.

Odpowiedz na pytania, aby korzystać lepiej z talentu

 • O czym marzę?
 • Jak dokładna i szczegółowa jest wizja lub pomysł?
 • Na ile warta jest wdrożenia?
 • Jaka droga jest do przebycia od dzisiaj do realizacji tej wizji?
 • Jakimi środkami dysponuję na dzisiaj?
 • Jakie cele powinienem ustalić i jak je powinienem realizować, aby to zrealizować?

Książki i filmy polecane przez moich klientów

 • Książka „DNA innowatora” opracowanie zbiorowe HBR
 • Książka „Homo deus. Krótka historia jutra” N. Harari Yuval
 • Książka „Świat przyszłości” A. Ross
 • Książka „Nieuniknione. Jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość?” K. Kelly
 • Film „W pogoni za szczęściem” (2006)
 • Audiobook „Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX” (2010)
 • Film „Prestiż” (2006)

Przykładowe działania dla osób z talentem Wizjoner (Futuristic)

 • Szukaj dla siebie ról, w których możesz wnosić swoje pomysły dotyczące przyszłości. Pomyśl o własnej przedsiębiorczości i założeniu start-up’u.
 • Regularnie poświęcaj czas na myślenie o przyszłości. Im więcej czasu przeznaczysz na wyobrażanie sobie przyszłości, tym bardziej będzie wyraźna. Im bardziej twoje wyobrażenia będą żywe, tym bardziej będziesz przekonywujący.
 • Zapewnij logiczne uzasadnienia dla swoich pomysłów. Twoje ekscytujące wizje przyszłego sukcesu mają możliwość realizacji, kiedy są zakorzenione w realnych możliwościach.
 • Rozmyślanie o przyszłości przychodzi ci naturalnie. Czytaj artykuły o technologii, nauce i badaniach. Uzyskasz wiedzę, która zasili twoją wyobraźnię.

Dowiedz się więcej o talencie

Podcast Dominka Juszczyk Gallup Certified Strengths Coach (pl)

Futristic Gallup Strengths (eng)

Futuristic Gallup theme thursday season 1: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Futuristic Gallup theme thursday season 2: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Futuristic Gallup theme thursday season 3: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Zobacz także: Jim Davies, Future Thinking (eng)

Zobacz także: Ari Wallach, 3 ways to plan for the (very) long term (eng)

Talenty Gallupa (Clifton Strengths, StrengthsFinder)

Instytut Gallupa przez niemal 30 lat przeprowadził miliony wywiadów poszukując informacji o talentach potrzebnych do osiągnięcia doskonałości w różnych rolach zawodowych. Wyniki tej analizy pozwoliły zidentyfikować talenty ponad 150 różnych rolach w tym wybitnych menedżerów i pracowników. Test talentów Instytutu Gallupa – Clifton Strengths (wcześniej znanego jako Clifton StrengthsFinder) mierzy on obecność 34 cech zwanych talentami. Talenty w naturalny sposób predysponują do określonego odbioru i przetwarzania rzeczywistości, a tym samym osiągnięć na pewnych polach. Najsilniejsze, najbardziej dominujące talenty danej osoby cechują się największą dynamiką, ułatwiają najszybsze uczenie się i mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.

Talent według Gallupa (ang. theme) to naturalny wzorzec myślenia, odczuwania i reagowania, który może być wykorzystany produktywnie. Talent różni się od mocnej strony. Silna strona lub mocna strona to umiejętność stałego, bliskiego doskonałości wykonywania konkretnego zadania.

Uwaga! Talenty Gallupa mają unikalne nazwy, które są zastrzeżone prawami autorskimi Gallup. Przygotowane przeze mnie opisy bazują na oryginalnych publikacjach autorów testu oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniu w diagnozie i wspieraniu innych w rozwoju mocnych stron.

No Comments

Post a Comment