Press enter to begin your search

Wiara w siebie (Self-Assurance)

Talent Wiara w siebie (Self-Assurance) jest talentem wywierania wpływu społecznego. Osoby, które wyróżnia ta cecha, są przekonane, że posiadają zdolność kierowania własnym życiem. Mają wewnętrzny kompas, który sprawia, iż są pewne słuszności swoich decyzji. Wierzą w swoje mocne strony i umiejętności. Wiedzą, że są w stanie podjąć ryzyko, sprostać nowym wyzwaniom, stawić czoła roszczeniom i, co najważniejsze, zrealizować je. Ale Wiara w siebie to coś więcej niż pewność siebie. Ufają one nie tylko swoim umiejętnościom, ale także osądom. Kieruje nimi wewnętrzne poczucie pewności, że obrany kierunek i decyzje są dobre.

Czy masz ten talent?

 1. Ty najlepiej wiesz czy coś jest dla Ciebie dobre, czy nie?
 2. Trudno przekonać Cię do zmiany zdania, jeśli masz wyrobioną opinię na jakiś temat?
 3. Masz gotowość podjęcia nawet szalonego zdaniem innych ryzyka, żeby zrobić coś co Twoim zdaniem będzie dla Ciebie dobre?
 4. Nie potrafisz być w niezgodzie ze sobą i swoimi decyzjami?
 5. Czasem nie potrafisz wyjaśnić racjonalnie dlaczego coś jest dla Ciebie niż coś innego, bo to po prostu czujesz?

Jak często zadajesz innym te pytania?

 • jaka jest Twoja opinia?
 • czy chcesz znać moje zdanie na ten temat?
 • wyjaśnię Ci dlaczego się z tym nie zgadzam?
 • czy to będzie w zgodzie z Tobą?
 • na prawdę liczysz na to, że mnie przekonasz?
 • co jest dla Ciebie dobre?

Wnosisz wartość w pracę innych!

Możesz przewodzić innymi. Głęboko ufasz swojemu instynktowi, dlatego śmiało sięgasz w przyszłość i możesz wybierać nawet ryzykowne ścieżki. Podejmujesz inicjatywę w momentach zawirowań i niepewności. Dzięki temu wzbudzasz u innych zaufanie i ośmielasz ich do aktywnego działania. Jako osoba z silnym talentem Wiary w siebie (Self-Assurance) możesz wnosić poczucie pewności, że podjęte działania przyniosą dobry skutek.

Jak bardzo unikalny jest Twój talent?

#33
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa dla języka polskiego (grudzień, 2018)
Ranking PL
#34
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa, wyniki ogólnoświatowe (marzec, 2018)
Ranking ogólnoświatowy

Bruce Lee

„Zawsze bądź sobą i miej wiarę w siebie. Nie szukaj jakiegoś człowieka sukcesu i nie próbuj powielać jego osiągnięć.”

Rozwiń talent Wiara w siebie (Self-Assurance)

Niedojrzałość i nieproduktywność talentu

Posiadając silny talent Wiara w siebie (Self-Assurance) możesz mierzyć się z wyzwaniem jakim jest brak zaangażowania w sprawy, które Cię nie interesują. Możesz być osobą bardzo upartą, a przy tym bezkompromisową. Często Twoja pewność bazuje na wewnętrznym uczuciu. W otwartej komunikacji z osobami o silnych i popartych dowodami argumentach możesz wypadać na osobę krótkowzroczną. Nie biorąc pod uwagę argumentów, oponując i nie wchodząc w rzeczową dyskusję, możesz być postrzegany jako osoba arogancka. Naucz się zdobywać konkretne argumenty na poparcie swoich przeczuć, oraz otwieraj się na rozmowę jeśli ich nie masz. Inni mogą mieć rację, a Twoje przeczucia Cię mylić. Bazuj na rzeczywistości.

Odpowiedz na pytania, aby korzystać lepiej z talentu

 • Co nie będzie dla mnie dobre?
 • Co chcę osiągnąć w danym działaniu?
 • Skąd wiem, że to dobra decyzja?
 • Jakie dane i fakty potwierdzają moje przeczucia?
 • Czego nie wiem o sytuacji?
 • Kto wie więcej o sytuacji?
 • Jak mogę dowiedzieć się więcej?

Książki i filmy polecane przez moich klientów

 • Książka „Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności” C. Duhigg
 • Książka „Potęga pewności siebie. Doskonałe wyniki w każdej dziedzinie życia!” B. Tracy
 • Książka „Wszystko za życie” J. Krakauer
 • Książka „Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły naukę i świat” R. Swaby
 • Saga Millenium
 • Film „Billy Elliot” (2000)
 • Film „W pogoni za szczęściem” (2006)

Przykładowe działania dla osób z talentem Wiara w siebie (Self-Assurance)

Szukaj dla siebie ról, w których możesz przekonywać ludzi do zobaczenia twojego punktu widzenia. Role przywódcze, sprzedażowe, prawne lub związane z zarządzaniem i przedsiębiorczością mogą do ciebie pasować.

Zastanów się komu i w jakich sprawach możesz pomagać podejmować decyzje. Prawdopodobnie dasz z siebie to co najlepsze.

Nie pozwól, aby Twoja niezależność sprawiła, że zostaniesz samotny. Możesz stracić z oczu tych, którzy powinni podążać za Tobą. Upewniaj się, że jesteście w kontakcie, rozumiecie się, a także podążający ufają Twojemu kierunkowi.

Nie masz potrzeby, aby ktoś Tobą zarządzał i kierował, ale możesz pracować w takiej firmie, w której jest to wymagane. Trudno zaangażować Cię w działania, co do których nie masz przekonania. Zamiast oporować, powiedz o tym, że lepiej się w nie zaangażujesz jeśli je zrozumiesz. Nie zawsze będziesz się z nimi zgadzać. Samokontrola w tych sytuacjach pomoże Ci ograniczyć problemy jakie możesz spowodować buntując się. Ćwicz samokontrolę.

Dowiedz się więcej o talencie

Podcast Dominka Juszczyk Gallup Certified Strengths Coach (pl)

Self-Assurance Gallup Strengths (eng)

Self-Assurance Gallup theme thursday season 1: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Self-Assurance Gallup theme thursday season 2: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Activator Gallup theme thursday season 3: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Zobacz także: Niko Everett, Meet Yourself: A User’s Guide to Building Self-Esteem (eng)

Zobacz także: Dr. Ivan Joseph, The skill of self confidence (eng)

Talenty Gallupa (Clifton Strengths, StrengthsFinder)

Instytut Gallupa przez niemal 30 lat przeprowadził miliony wywiadów poszukując informacji o talentach potrzebnych do osiągnięcia doskonałości w różnych rolach zawodowych. Wyniki tej analizy pozwoliły zidentyfikować talenty ponad 150 różnych rolach w tym wybitnych menedżerów i pracowników. Test talentów Instytutu Gallupa – Clifton Strengths (wcześniej znanego jako Clifton StrengthsFinder) mierzy on obecność 34 cech zwanych talentami. Talenty w naturalny sposób predysponują do określonego odbioru i przetwarzania rzeczywistości, a tym samym osiągnięć na pewnych polach. Najsilniejsze, najbardziej dominujące talenty danej osoby cechują się największą dynamiką, ułatwiają najszybsze uczenie się i mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.

Talent według Gallupa (ang. theme) to naturalny wzorzec myślenia, odczuwania i reagowania, który może być wykorzystany produktywnie. Talent różni się od mocnej strony. Silna strona lub mocna strona to umiejętność stałego, bliskiego doskonałości wykonywania konkretnego zadania.

Uwaga! Talenty Gallupa mają unikalne nazwy, które są zastrzeżone prawami autorskimi Gallup. Przygotowane przeze mnie opisy bazują na oryginalnych publikacjach autorów testu oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniu w diagnozie i wspieraniu innych w rozwoju mocnych stron.

No Comments

Post a Comment