Wciśnij enter aby wyszukać

Integrator (Includer)

Talent Integrator (Includer) jest talentem budowania relacji. Osoby, które wyróżnia ta cecha akceptują innych. Są świadome tego, że istnieją ludzie odrzuceni i podejmują wysiłek, aby ich włączyć do grupy. Poszerzają kręgi. To filozofia na której bazuje ich życie. Chcą włączać ludzi i sprawiać, aby czuli się częścią grupy. Dostrzegają osoby, które czują się wyobcowane albo niedoceniane i starają się dotrzeć do nich i włączyć je w grupę. Bazują na przekonaniu, że zasadniczo wszyscy jesteśmy tacy sami i to właśnie dlatego wszyscy jesteśmy równie ważni. To dlatego uważają, że nikt nie powinien być ignorowany.

Czy masz ten talent?

 1. Uważasz, że każdy ma prawo być częścią grupy?
 2. Czy wolisz być w grupie niż w samotności?
 3. Twoim zdaniem, w grupie jest siła?
 4. Jesteś tolerancyjny i akceptujesz ludzi takimi jacy są?
 5. Intrygują Cię outsiderzy, którzy wolą trzymać się na uboczu?

Jak często zadajesz innym te pytania?

 • jak się tu znalazłeś?
 • czy odpowiada Ci to miejsce?
 • czy ktoś już z tobą rozmawiał?
 • pójdziesz ze mną?
 • czy możemy usiąść bliżej?
 • w jaki sposób możemy skorzystać z tego, że się różnimy?
 • kto jeszcze nie miał okazji się wypowiedzieć?

Wnosisz wartość w pracę innych!

Instynktownie akceptujesz innych takimi jakimi są. Płeć, rasę, narodowość, osobowość czy wiara nie mają dla ciebie najmniejszego znaczenia. Ta głęboka akceptacja niekoniecznie opiera się na przekonaniu, że każdy z nas jest inny i że należy szanować te różnice. Jesteś wrażliwy na tych, którzy są wykluczeni i pragną zostać włączeni do grupy. Twoje celowe podejście do innych nie tylko zwiększa uczestnictwo i udział ludzi w aktywnościach. Wpływa to także na komunikację, ponieważ zapewnia, że wszyscy zostaną zauważeni. Jako osoba z silnym talentem Integrator (Includer) stwarzasz klimat akceptacji różnorodności i tolerancji.

Jak bardzo unikalny jest Twój talent?

#29
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa dla języka polskiego (grudzień, 2018)
Ranking PL
#21
miejsce w rankingu częstotliwości występowania talentów Clifton Strengths w bazie Gallupa, wyniki ogólnoświatowe (marzec, 2018)
Ranking ogólnoświatowy

Andrew Carnegie

„Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów.”

 

Rozwiń talent Integrator (Includer)

Niedojrzałość i nieproduktywność talentu

Posiadając silny talent Integrator (Includer) możesz mierzyć się z wyzwaniem jakim jest radzenie sobie z zapraszaniem do grupy ludzi aby utrzymać jej spójność i poziom. Niektórzy po prostu nie chcą pracować grupowo, albo nie mają potrzeby bycia jej częścią. Za to osoby, które ją tworzą nie koniecznie będą tak tolerancyjne jak Ty. Czasem włączanie pewnych osób nie ma sensu. Zwróć także uwagę, że zwiększając ilość osób zwiększają się zarówno potrzeby grupy, jak i możliwość jej pracy. Naucz się patrzeć na chłodno, na co wpłynie Twoje działanie, w czym i komu pomoże, a komu nie.

Odpowiedz na pytania, aby korzystać lepiej z talentu

 • W jaki sposób włączenie tej osoby wpłynie na atmosferę grupy?
 • Co wartościowego w pracę zespołu wnosi kolejna osoba?
 • Jakiej wielkości zespołu nie powinieneś przekroczyć żeby mógł dobrze robić, to co do niego należy?
 • Które osoby potrzebują i życzą sobie być częścią tej grupy?
 • Które osoby najlepiej z tego skorzystają?
 • W jaki sposób mogę dotrzeć do nowych osób, które pozytywnie wpłyną na moje działania?

Książki i filmy polecane przez moich klientów

 • Książka „Między grupami. Przewodnik po trudnych relacjach z ludźmi którzy się od nas różnią” T. Besta Tomasz , N. Kosakowska-Berezecka
 • Książka „Nietolerancja tolerancji” D. Carson
 • Książka „Mądrość psychopatów” Dutton K.
 • Film „Chłopiec w pasiastej piżamie” (2008)
 • Film „Ziemia niczyja” (2001)
 • Film „Obywatel Milk” (2008)
 • Film „Sala samobójców” (2011)

Przykładowe działania dla osób z talentem Integrator (Inluder)

 • Szukaj dla siebie ról, w których możesz mówić w imieniu osób, które zwykle nie są słuchane.
 • Reaguj za każdym razem kiedy ktoś z Twoich bliskich obrazi kogokolwiek, albo zachowa się w sposób nietolerancyjny. Wyjaśnij czego doświadcza osoba, która jest odbiorcą takiego zachowania oraz wskaż na to, co dana osoba wnosi. Ucz innych korzystać z różnorodności.
 • Jeśli ktoś dołącza do Twojego zespołu lub grona znajomych, zadbaj o włączenie tej osoby. Pomóż jej poznać wasze zwyczaje. Sprawisz, że ludzi poczują się mile widziani.
 • Możliwe, że ludzie będą szukać u Ciebie możliwości pośredniczenia w przekazywaniu innym informacji. Nie oceniając ludzi może Ci być łatwo, aby komunikować się z wszystkimi. Pomagaj w tym, ale ucz innych tego, jak mogą ze sobą rozmawiać w szacunku nawet jeśli nie ma Ciebie w pobliżu. Zacznij od wskazania tego, co mają wspólne.

Dowiedz się więcej o talencie

Podcast Dominka Juszczyk Gallup Certified Strengths Coach z Martą Bara (pl)

Inluder Gallup Strengths (eng)

Includer Gallup theme thursday season 1: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Includer Gallup theme thursday season 2: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Includer Gallup theme thursday season 3: webinar Gallup Strengths Center (eng)

Zobacz także: Ben Chai, How to be socially magnetic (eng)

Zobacz także: Daniel Goleman, Social Intelligence (eng)

Talenty Gallupa (Clifton Strengths, StrengthsFinder)

Instytut Gallupa przez niemal 30 lat przeprowadził miliony wywiadów poszukując informacji o talentach potrzebnych do osiągnięcia doskonałości w różnych rolach zawodowych. Wyniki tej analizy pozwoliły zidentyfikować talenty ponad 150 różnych rolach w tym wybitnych menedżerów i pracowników. Test talentów Instytutu Gallupa – Clifton Strengths (wcześniej znanego jako Clifton StrengthsFinder) mierzy on obecność 34 cech zwanych talentami. Talenty w naturalny sposób predysponują do określonego odbioru i przetwarzania rzeczywistości, a tym samym osiągnięć na pewnych polach. Najsilniejsze, najbardziej dominujące talenty danej osoby cechują się największą dynamiką, ułatwiają najszybsze uczenie się i mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.

Talent według Gallupa (ang. theme) to naturalny wzorzec myślenia, odczuwania i reagowania, który może być wykorzystany produktywnie. Talent różni się od mocnej strony. Silna strona lub mocna strona to umiejętność stałego, bliskiego doskonałości wykonywania konkretnego zadania.

Uwaga! Talenty Gallupa mają unikalne nazwy, które są zastrzeżone prawami autorskimi Gallup. Przygotowane przeze mnie opisy bazują na oryginalnych publikacjach autorów testu oraz wieloletnim praktycznym doświadczeniu w diagnozie i wspieraniu innych w rozwoju mocnych stron.

Brak komentarzy

Skomentuj