Marta Bara

Marta_Bara-900x600

Pomimo ponad 16-letniego doświadczenia zawodowego nadal zachwycam się ludźmi. Tym, jak rozumieją świat. Tym, co sobą mówią. Tym, co wnoszą w kontakt z innymi. Tym, z czym się zmagają.

Rosnę i dojrzewam podlewana momentami ich odwagi, w których zaczynają zauważać swoje zasoby, mocne strony i kombinować z tym, jak wnieść to wewnętrzne piękno w życie swoje i innych.

Dla towarzyszenia w momentach przekroczeń, odkurzania zapomnianych źródeł radości i energii, dla cieszenia się z własnej efektywności i dostrzegania wpływu na bieg zdarzeń…

Czując powagę tych słów – dla tych chwil żyję!

 

Jestem psychologiem, doświadczoną trenerką i coachem, niezmordowaną działaczką na rzecz aktywizacji edukacyjnej i zawodowej. Na co dzień pomagam zespołom, pracownikom, menadżerom i zarządom wykorzystać ich mocne strony na rzecz budującej i mającej znaczenie współpracy, która pomaga ludziom angażować się w realizację celów organizacji oraz realizować swój potencjał.

Zarządzam firmą Strengths Community, z którą dostarczam kompleksowe projekty wdrożeniowe podejścia bazującego na mocnych stronach metodą Gallupa. Uwalniam mocne strony zespołów, pracowników, liderów i organizacji.

Jestem zaprawioną w bojach trenerką umiejętności trenerskich (Train The Trainer), coachingowych (Train The Coach) i społecznych. Zajmuję się diagnozą zasobów i  talentów oraz projektowaniem i realizacją programów rozwojowych dla utalentowanych pracowników.

Specjalizuję się w diagnozie talentów Gallupa testem Clifton StrengthsFinder oraz rozwoju mocnych stron i produktywności w oparciu o rekomendowane programy Gallup. Szkolę specjalistów z działów HR oraz coachów z pracy metodą Gallupa.

Posiadam Certyfikat Gallupa (Gallup-Certified Strengths Coach; Certyfikowany przez Gallupa Coach Mocnych Stron) oraz International Coach Community, a także dyplom moderatora nauki w działaniu Action Learning Metodą TROP. Wykładam na studiach podyplomowych Strategiczne Zarządzanie Talentami i Rozwojem w Firmie na Uniwersytecie SWPS.

Posiadam uprawnienia trenerskie do prowadzenia treningów interpersonalnych oraz mediacji i socjoterapii. Aktywnie wspieram w roli coacha i konsultanta wprowadzanie na rynek marek z obszarów innowacyjnych rozwiązań IT, projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Jestem inicjatorką spotkań społeczności Strengths Community – Społeczności Mocnych Stron i Talentów Gallupa, która cyklicznie organizuje otwarte spotkania dla Entuzjastów Talentów i Mocnych Stron Gallupa.

 

Jestem członkiem zespołu Strengths Community

W sieci znajdziesz mnie tutaj

gallup_logo linkedin_logo-svg
fb-logo

 

Jestem członkinią

logo_icclogo_ptptdm_zone_logo

 

Współpracowałam m.in. z

PayU, Larafge, Metlife, EDF Polska, Prudential, FedEx Polska, ING Bank Śląski, Sage, P&G Procter and Gamble, Bank BGŻ, Grupa LUX MED, Janssen-Cilag, Gedeon Richter, pkt.pl, IKEA, Netmedia Business Travel, PKN ORLEN, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, AIESEC Polska, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Podwarszawske Trójmiasto Ogrodów, PZN Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie Amazonki Warszawa Centrum, Stowarzyszenie Pronobis, Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji, Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet i in.