Marta Bara

Marta_Bara-900x600

Pomimo ponad 15-letniego doświadczenia zawodowego nadal zachwycam się ludźmi. Tym, jak rozumieją świat. Tym, co sobą mówią. Tym, co wnoszą w kontakt z innymi. Tym, z czym się zmagają.

Rosnę i dojrzewam podlewana momentami ich odwagi, w których zaczynają zauważać swoje zasoby, mocne strony i kombinować z tym, jak wnieść to wewnętrzne piękno w życie swoje i innych.

Dla towarzyszenia w momentach przekroczeń, odkurzania zapomnianych źródeł radości i energii, dla cieszenia się z własnej efektywności i dostrzegania wpływu na bieg zdarzeń…

Czując powagę tych słów – dla tych chwil żyję!

 

Jestem psychologiem, doświadczoną trenerką i coachem, niezmordowaną działaczką na rzecz aktywizacji edukacyjnej i zawodowej. Na co dzień pomagam zespołom, pracownikom, menadżerom i zarządom wykorzystać ich mocne strony na rzecz budującej i mającej znaczenie współpracy, która pomaga ludziom angażować się w realizację celów organizacji oraz realizować swój potencjał.

Jestem zaprawioną w bojach trenerką umiejętności trenerskich (train the trainer), coachingowych (train the coach) i społecznych. Zajmuję się diagnozą zasobów i  talentów oraz projektowaniem i realizacją programów rozwojowych dla utalentowanych pracowników.

Specjalizuję się w diagnozie talentów Gallupa testem Clifton StrengthsFinder oraz rozwoju mocnych stron i produktywności w oparciu o rekomendowane programy Gallup.

Posiadam Certyfikat Gallupa (Gallup-Certified Strengths Coach; Certyfikowany przez Gallupa Coach Mocnych Stron) oraz International Coach Community, a także dyplom moderatora nauki w działaniu Action Learning Metodą TROP. Posiadam uprawnienia trenerskie do prowadzenia treningów interpersonalnych oraz mediacji i socjoterapii. Aktywnie wspieram w roli coacha i konsultanta wprowadzanie na rynek marek z obszarów innowacyjnych rozwiązań IT, projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Byłam współautorką programu mentoringowo-superwizyjnego Grupy TROP, programu studiów doskonalących Mentoring rozwojowy i zarządzanie wiedzą na Wyższej Szkole Menedżerskiej, a także wykładowczynią w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zainicjowałam kilka aktywizacyjnych projektów dla młodzieży, a w tym Kreatyfki, PROaktywni. Współtworzyłam społeczność TDM ZONE, a dzisiaj nadal aktywnie uczestniczę w organizacji cyklicznych zlotów.

Jestem współwłaścicielką start-up Reklamator – platformy wsparcia jakości

Jestem inicjatorką Polskiej Społeczności Mocnych Stron (Strengths Community Poland), która cyklicznie organizuje otwarte spotkania dla Entuzjastów Talentów i Mocnych Stron Gallupa

 

W Social web znajdziesz mnie tutaj

gallup_logo     fb-logo      linkedin_logo-svg

 

Jestem członkinią

logo_icclogo_ptptdm_zone_logo

 

Współpracowałam m.in. z

PayU, Larafge, Metlife, EDF Polska, Prudential, FedEx Polska, ING Bank Śląski, Sage, P&G Procter and Gamble, Bank BGŻ, Grupa LUX MED, Janssen-Cilag, Gedeon Richter, pkt.pl, IKEA, Netmedia Business Travel, PKN ORLEN, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnika Warszawska, AIESEC Polska, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Podwarszawske Trójmiasto Ogrodów, PZN Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie Amazonki Warszawa Centrum, Stowarzyszenie Pronobis, Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji, Wielkopolski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Edukacji, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet i in.