Press enter to begin your search

Jak dostrzec sens i znaczenie własnej pracy?

Pewnie się domyślasz, że uwielbiam psychologię pozytywną. Jako, że to moja zawodowa pasja, to regularnie szukam nowych doniesień i badań psychologicznych na ten temat .

Ostatnio trafiłam na bardzo ciekawą rozmowę Michaela Steger, założyciela i dyrektora Center for Meaning and Purpose, profesora psychologii na Colorado State University, czyli badacza celowości, sensu i znaczenia pracy oraz jej wpływu na zdrowie, relacje, rozwój i szczęściu. Od wielu lat wskazuje on na to, że postrzeganie swojej pracy jako wartościowe prowadzi bezpośrednio do większego zaangażowania się w to, czym się zajmujemy oraz większego zadowolenia z pracy i rozwoju kariery. To także sprawia, że rośnie liczba firm szukających sposobów na to, aby pomóc swoim ludziom odnaleźć sens swojej pracy.

Michael Steger rozmawiał z Michelle McQuaid, która prowadzi bardzo ciekawego bloga popularyzującego psychologię pozytywną. Zebrałam najważniejsze treści z tej rozmowy w to, co możemy faktycznie zrobić. Zapraszam do przeczytania na moim profilu na LinkedIn, a także do odsłuchania podcastu, o którym mowa.

Przeczytaj całość artykułu ze wskazówkami na moim profilu na LinkedIn i odsłuchaj podcast – czytaj dalej>>

No Comments

Post a Comment