Press enter to begin your search

Jak poznać swoje 34 talenty?

 • Jakie trzy rodzaje talentów znajdują się w mojej sekwencji 34 cech?
 • Co zyskam poznając pełny profil talentów?
 • Jak otworzyć swój dostęp do kolejności wszystkich 34 talentów?

Talenty dominujące, wspierające i słabsze

Diagnozując swoje talenty testem Gallup Clifton Strengths Finder badasz kolejność nasilenia 34 cech, nawet jeśli masz wykupiony dostęp do 5 talentów – TOP5. Sytuacja się nie zmienia jeśli badanie wykonywałeś na wersji testu StrengthsFinder 1.0, nawet jeśli to robiłeś wiele lat temu. Wyniki tych badań znajdują się aktualnie w tej samej bazie. Nadal masz możliwość zobaczenia swoich wszystkich 34 talentów bez konieczności ponownego badania.

TALENTY DOMINUJĄCE

to te cechy z wszystkich talentów, które najczęściej są widoczne w Twoim zachowaniu, które są najsilniejsze. To te, które cechuje największa dynamika i które czytając raport rozpoznajesz po tym, że mógłbyś powiedzieć „tak, to jest o mnie”. Może okazać się, że najsilniejsze są pewne fragmenty opisu, a nie jego całość. Często wykraczają poza Twoją Sygnaturę Cech (Signature Themes), które są równoznaczne z Twoimi TOP5.

TALENTY WSPIERAJĄCE

to te cechy z wszystkich talentów, które czasami widzisz w swoich działaniach. To te, które często pojawiają się w pewnych konkretnych sytuacjach. Charakteryzują się mniejszą dynamiką i jakby mniejszym przymusem reagowania w pewien sposób. To znaczy, że może cechować Cię w nich większa elastyczność i wachlarz zachowań.

TALENTY SŁABSZE

to te cechy spośród wszystkich talentów, które rzadko widzisz w swoich zachowaniach. To te, które są dla Ciebie trudne, często nie rozumiesz wartości jakie stoją za danym zachowaniem. Możesz robić rzeczy, które są charakterystyczne dla danego talentu, np. dawać prezentacje i przemówienia bez talentu Komunikatywność (Communication), ale żeby wypowiadać się długo i chętnie, jak to w naturze mają osoby dla których ten talent jest dominujący, będziesz musiał używać innych cech – innych talentów. To grupa talentów, która zdecydowanie potrzebuje wsparcia – umiejętności albo innych osób – jeśli Twoje zadania wymagają zdolności w tym obszarze.

Twoje największe talenty

Znasz już swoje 5 dominujące talenty Gallupa Clifton Strengths (dawny StrengthsFinder)?

Jeśli znasz już swoje najbardziej dominujące talenty i wiesz, że brakuje Ci pewnych talentów aby być bardziej efektywnym albo w swoich wskazaniach do działania dla jakiegoś talentu dowiedziałeś się, że warto aby współpracować z osobą o jakiś talentach, a tej nie ma w Twoim otoczeniu – możesz otworzyć sobie dostęp do kolejności wszystkich swoich talentów, bez konieczności ponownego badania.

Co dzięki temu zyskasz?

Moje badanie sprzed lat wskazuje, że moje ukierunkowane działanie nie jest moją najmocniejszą stroną, z czym nie zgadzam się kiedy śledzę swoje własne sukcesy na przestrzeni lat. Ta strona by nie powstała i nie była sukcesywnie rozwijana 😉 Wiedziałam, że moje działanie operacyjne nie jest moją najmocniejszą stroną, ale nie byłam w stanie tego zrozumieć co temperuje i kierunkuje mój talent Aktywator (Activator), że jestem w stanie się nie znudzić i wytrwale dążyć do swojego celu bez rozpraszania się wszystkim co mogłabym zrobić 😉 Kiedy otworzyłam dostęp i zobaczyłam cechę Strateg (Strategic) wszystko zrozumiałam. Intuicyjnie wiedziałam, że nie warto pakować swojej energii we wszystko, ale nie byłam pewna swoich decyzji. Kiedy zrozumiałam w jaki sposób współpracuje ze sobą to „kombo” zdałam sobie sprawę, że jest to potężne połączenie, które działa dla mnie jak talent Ukierunkowanie (Focus), które jest zdecydowanie poza moimi talentami dominującymi.

Kiedy zobaczyłam swoje najsłabsze talenty to poprzez czystą analogię, zrozumiałam dlaczego tak bardzo męczę się w określonego typu sytuacjach. Zaczęłam szukać, co zrobić aby je omijać 😉

Dodatkowo, kiedy porównałam swoją listę 34 talentów oraz listę mojego męża, zrozumiałam wiele naszych przeciwnych dążeń oraz to, w jaki sposób wzajemnie możemy sobie pomóc porządkować działania i podejmować indywidualne decyzje. Zrozumieliśmy także, dlaczego czasem trudno nam się dogadać i w jakich sytuacjach możemy upierać się przy swoim 😉

 • Będziesz mógł lepiej zrozumieć jakie talenty wpływają najsilniej na Twoje zachowania.
 • Zobaczysz w szerszym świetle to, co jest Twoją najsilniejszą domeną talentów.
 • Upewnisz się w jakim zakresie potrzebujesz innych do podejmowania swoich kluczowych działań, czy mają oni Ci pomóc skonfrontować Twoje decyzje, podjąć je, czy też raczej tylko stanowić „odbicie” dla Twojej perspektywy.
 • Jeśli czujesz, że Twoje talenty do Ciebie pasują tylko w pewnym stopniu to wiedza o Twoich talentach, szczególnie  od 6 do 10-12 miejsca, może być dla Ciebie odkrywcza.
 • Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji o istotnej zmianie, np. kierunku zawodowego, to wspierające i najsłabsze talenty mogą pomóc Ci podjąć lepsze dla siebie decyzje.
 • Możesz dowiedzieć się co wartościowego wnosisz w pracę innych i jak z nimi współpracować.

Możesz zrobić to intuicyjnie przeglądając listę wszystkich talentów, ale z doświadczenia wiem, że nasze przekonania na własny temat wskazują na inne talenty niż te, które wychodzą w badaniu. O ile najsilniejsze i najsłabsze talenty, cechy, mocne strony w miarę wiarygodnie możemy odtworzyć o tyle – talenty wspierające już nie są takie łatwe do uchwycenia.

Dowiedz się w czym masz szansę być najlepszym

Gallup zaktualizował dostępne raporty i wprowadził nowy prezentujący wszystkie 34 talenty. Raport nazywa się Your CliftonStrengths 34 Results i jest możliwy do wygenerowania także dla osób, które wykonywały badanie wcześniej (nawet z kodami z książek po dokupieniu kodu UPGRADE). Raport ten zestawia wiele wartościowych informacji w jednym dokumencie, który ma ponad 25 stron. Tak, 25 stron! Są tu zarówno opisy kolejności, indywidualne opisy każdego z najsilniejszych talentów, wskazówki do wykorzystania ich, ale także tzw blind spots (ślepe punkty – przeczytaj o tym w innym moim artykule: Co zrobić, aby było widać moje talenty?). Bardzo ciekawie prezentuje się układ talentów w podziale na domeny mocnych stron, czyli grupy talentów ułatwiających realizację określonych zadań zespołu. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, w czym na prawdę masz szansę zbudować swoją przewagę i na czym bazować. Niestety raport nie jest jeszcze dostępny w języku polskim i trzeba go tłumaczyć, jednak osoby o poziomie B1 powinny sobie z nim poradzić. Zobacz jak to fajnie wygląda.

Z czego składa się raport 34 talentów i jak z nim pracować?

Jak otworzyć dostęp do kolejności wszystkich 34 talentów?

 1. Wejdź na platformę https://www.gallupstrengthscenter.com/
 2. Zaloguj się przy pomocy loginu podanego podczas rejestracji na platformie Gallupa – tutaj >>
 3. Wybierz kod CLIFTONSTRENGTHS 34 UPGRADE – bezpośredni link do zakupu tego kodu
 4. Dopełnij płatności
 5. Kod będzie dostępny po wybraniu w menu STRENGTHS i CODE MANAGEMENT
 6. Kod przyjdzie na skrzynkę mailową ale będzie także na Twoim koncie w platformie Gallupa
 7. Skopiowany z maila lub z platformy kod wklej w miejsce – ACCESS CODE – poniżej Twoich wyników TOP5
 8. Zostaniesz poinformowany o tym, że kod zostanie użyty do rozszerzenia wyników bez możliwości wykonania ponownego badania. Potwierdź, że się na to zgadzasz
 9. Dostęp do listy kolejności zostanie uruchomiony po chwili
 10. Raporty będą dostępne na podstronie STRENGTHS, w sekcji View all reports. Raport Kolejność Twoich Cech jest dostępny po polsku.

Podziel się tym, co Ci wyszło 🙂

Dołącz do Strengths Community – Społeczności mocnych stron i talentów Gallupa na FB

No Comments

Post a Comment