Jak poznać swoje 34 talenty?

Talenty dominujące, wspierające i słabsze

Diagnozując swoje talenty testem Gallup Clifton Strengths Finder badasz kolejność nasilenia 34 cech, nawet jeśli masz wykupiony dostęp do 5 talentów – TOP5. Sytuacja się nie zmienia jeśli badanie wykonywałeś na wersji testu StrengthsFinder 1.0, nawet jeśli to robiłeś wiele lat temu. Wyniki tych badań znajdują się aktualnie w tej samej bazie. Nadal masz możliwość zobaczenia swoich wszystkich 34 talentów bez konieczności ponownego badania.

TALENTY DOMINUJĄCE
to te cechy z wszystkich talentów, które najczęściej są widoczne w Twoim zachowaniu, które są najsilniejsze. To te, które cechuje największa dynamika i które czytając raport rozpoznajesz po tym, że mógłbyś powiedzieć „tak, to jest o mnie”. Może okazać się, że najsilniejsze są pewne fragmenty opisu, a nie jego całość. Często wykraczają poza Twoją Sygnaturę Cech (Signature Themes), które są równoznaczne z Twoimi TOP5.

TALENTY WSPIERAJĄCE
to te cechy z wszystkich talentów, które czasami widzisz w swoich działaniach. To te, które często pojawiają się w pewnych konkretnych sytuacjach. Charakteryzują się mniejszą dynamiką i jakby mniejszym przymusem reagowania w pewien sposób. To znaczy, że może cechować Cię w nich większa elastyczność i wachlarz zachowań.

TALENTY SŁABSZE
 to te cechy spośród wszystkich talentów, które rzadko widzisz w swoich zachowaniach. To te, które są dla Ciebie trudne, często nie rozumiesz wartości jakie stoją za danym zachowaniem. Możesz robić rzeczy, które są charakterystyczne dla danego talentu, np. dawać prezentacje i przemówienia bez talentu Komunikatywność (Communication), ale żeby wypowiadać się długo i chętnie, jak to w naturze mają osoby dla których ten talent jest dominujący, będziesz musiał używać innych cech – innych talentów. To grupa talentów, która zdecydowanie potrzebuje wsparcia – umiejętności albo innych osób – jeśli Twoje zadania wymagają zdolności w tym obszarze.

 

Twoje największe talenty

 

Znasz już swoje 5 dominujących talentów Gallupa Clifton Strengths (dawny StrengthsFinder)?

Jeśli znasz już swoje najbardziej dominujące talenty i wiesz, że brakuje Ci pewnych talentów aby być bardziej efektywnym albo w swoich wskazaniach do działania dla jakiegoś talentu dowiedziałeś się, że warto aby współpracować z osobą o jakiś talentach, a tej nie ma w Twoim otoczeniu – możesz otworzyć sobie dostęp do kolejności wszystkich swoich talentów, bez konieczności ponownego badania.

Co dzięki temu zyskasz?

Moje badanie sprzed 9 lat wskazuje, że moje ukierunkowane działanie nie jest moją najmocniejszą stroną, z czym nie zgadzam się kiedy śledzę swoje własne sukcesy na przestrzeni lat. Ta strona by nie powstała i nie była sukcesywnie rozwijana 😉 Wiedziałam, że moje działanie operacyjne nie jest moją najmocniejszą stroną, ale nie byłam w stanie tego zrozumieć co temperuje i kierunkuje mój talent Aktywator (Activator), że jestem w stanie się nie znudzić i wytrwale dążyć do swojego celu bez rozpraszania się wszystkim co mogłabym zrobić 😉 Kiedy otworzyłam dostęp i zobaczyłam cechę Stateg (Strategic) wszystko zrozumiałam. Intuicyjnie wiedziałam, że nie warto pakować swojej energii we wszystko, ale nie byłam pewna swoich decyzji. Kiedy zrozumiałam w jaki sposób współpracuje ze sobą to KOMBO zdałam sobie sprawę, że jest to potężne połączenie, które działa dla mnie jak talent Ukierunkowanie (Focus), które jest zdecydowanie poza moimi talentami dominującymi.

Kiedy zobaczyłam swoje najsłabsze talenty to poprzez czystą analogię, zrozumiałam dlaczego tak bardzo męczę się w określonego typu sytuacjach. Zaczęłam szukać, co zrobić aby je omijać 😉

Dodatkowo, kiedy porównałam swoją listę 34 talentów oraz listę mojego męża, zrozumiałam wiele naszych przeciwnych dążeń oraz to, w jaki sposób wzajemnie możemy sobie pomóc porządkować działania i podejmować indywidualne decyzje. Zrozumieliśmy także, dlaczego czasem trudno nam się dogadać i w jakich sytuacjach możemy upierać się przy swoim 😉

 • Będziesz mógł lepiej zrozumieć jakie talenty wpływają najsilniej na Twoje zachowania.
 • Zobaczysz w szerszym świetle to, co jest Twoją najsilniejszą domeną talentów.
 • Upewnisz się w jakim zakresie potrzebujesz innych do podejmowania swoich kluczowych działań, czy mają oni Ci pomóc skonfrontować Twoje decyzje, podjąć je, czy też raczej tylko stanowić „odbicie” dla Twojej perspektywy.
 • Jeśli czujesz, że Twoje talenty do Ciebie pasują tylko w pewnym stopniu to wiedza o Twoich talentach, szczególnie  od 6 do 10-12 miejsca, może być dla Ciebie odkrywcza.
 • Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji o istotnej zmianie, np. kierunku zawodowego, to wspierające i najsłabsze talenty mogą pomóc Ci podjąć lepsze dla siebie decyzje.

Możesz zrobić to intuicyjnie przeglądając listę wszystkich talentów, ale z doświadczenia wiem, że nasze przekonania na własny temat wskazują na inne talenty niż te, które wychodzą w badaniu. O ile najsilniejsze i najsłabsze talenty, cechy, mocne strony w miarę wiarygodnie możemy odtworzyć o tyle – talenty wspierające już nie są takie łatwe do uchwycenia.

Jak otworzyć dostęp do kolejności wszystkich 34 talentów?

 1. Wejdź na platformę https://www.gallupstrengthscenter.com/
 2. Zaloguj się przy pomocy loginu podanego podczas rejestracji
 3. Kup kod – Buy products – Wybierz ilość przy UPRGADE TO CLIFTONSTRENGTHS 34 – bezpośredni link do zakupu kodu
 4. Dopełnij płatności – 39$
 5. Kod będzie dostępny po wybraniu w menu MY STRENGTHS i CODE MANAGEMENT (w polu UPRGADE TO CLIFTONSTRENGTHS będzie napisane 1 AVAILABLE)
 6. Kod przyjdzie na skrzynkę mailową ale będzie także dostępny po wybraniu ścieżki: CLIFTON STRENGTHSFINDER Beyond Your Top 5 (Strengths 6-34) pojawi się lista, a w niej pozycja roboczo zatytułowana NAME [NUMER KODU]
 7. Kliknij na ten napis, otworzy się opis wraz z kodem w prostokącie – skopiuj go
 8. Skopiowany z maila lub z platformy kod wklej w miejsce – ACCESS CODE – poniżej Twoich wyników TOP5
 9. Dostęp będzie uruchomiony po chwili
 10. Raporty będą dostępne na podstronie MY DASHBOARD poniżej Twojej listy. Raport Kolejność Twoich Cech jest dostępny po polsku.

Podziel się tym, co Ci wyszło 🙂

Dołącz do Strengths Community – Społeczności mocnych stron i talentów Gallupa na FB

 

Written By
More from Marta

Strateg (Strategic)

Talent Strateg (Strategic) jest talentem myślenia. Ludzie z talentem Stratega mają zdolność...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *