Coaching mocnych stron i talentów

Nie wiesz czym jest coaching? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz jak? To świetnie! Bo człowiek pozbawiony wewnętrznych wątpliwości jest bez wątpienia półgłówkiem ;)

Chcesz coś zmienić? Nie wiesz jak? To świetnie! Bo człowiek pozbawiony wewnętrznych wątpliwości jest bez wątpienia półgłówkiem. Nie ważne też czy wiesz to co wiesz, albo czy nie wiesz tego czego nie wiesz, często i tak trudno jest ruszyć z miejsca. Ty też tak masz?

Coaching jest… Twoim procesem zmiany, który inicjują serie rozmów z coachem. Jego celem jest wsparcie zmiany bez względu na to, czy chodzi o jej zainicjowanie, wytrwanie w niej czy dokonywanie. Coaching świetnie przyspiesza proces, który już trwa. Coaching jest podróżą, gdzie kierunek drogi i miejsce Twojego celu zależy od Ciebie. Coach jest obsługą techniczną, zabezpieczającą Twój tor ruchu.

To czym naprawdę jest coaching możesz tylko doświadczyć, a nie przeczytać czy usłyszeć.

Czy żyjąc ze sobą tyle lat możesz się jeszcze czegoś o sobie dowiedzieć?

Życie ciągle nas zmienia dlatego ciągle poznajemy się na nowo, np. poprzez to, że docieramy do granic swoich możliwości i dzięki temu otwieramy nowe perspektywy, albo znajdujemy się w sytuacji, w której pozostawieni bez wsparcia odnajdujemy się i wychodzimy z opresji. To są przejawy naszych kompetencji, umiejętności i zasobów, których być może nie jesteśmy świadomi. Pozytywne zainteresowanie sobą i poszerzanie wiedzy o sobie, swoich mocnych stronach i talentach, oraz zrównoważenie ich z siłą koncentracji na słabościach i ograniczeniach, umożliwia zbudowanie adekwatnej samooceny, wysokiego poczucia własnej wartości a także nowego wizerunku siebie.

Rozmowy coachingowe mają na celu poszerzyć perspektywy widzenia zagadnienia, które Cię interesują, a wszystko po to żebyś się poprzyglądał mu i poeksperymentował między sesjami. Przygotuj się na ciekawe i atrakcyjne zadania do wykonania między spotkaniami oraz literaturę, która pomoże Ci w lepszym zrozumieniu swoich zasobów, mocnych stron, talentów oraz wyzwań za nimi stojących.

Jak często pragniesz trzymać swoje życie we własnych rękach?

Coaching nie jest doradztwem, szkoleniem, terapią ani consultingiem. Jeśli chcesz trzymać swoje życie we własnych rękach – polegaj na sobie! Jeśli Twoją wartością jest samostanowienie – polegaj na sobie! Nikt nie wie o Tobie tyle ile Ty sam. Nikt nie zna Cie tak dobrze. Nikt nie wie co jest dla Ciebie najlepsze.

Ile razy już wiedziałeś co „krok po kroku” masz zrobić, a nie miałeś siły nawet żeby zacząć?

Coaching jest nierozerwalnie połączony z poszukiwaniem energii do realizacji swoich celów, a nigdzie nie ma jej tyle ile po jasnej strony mocy 😉 – w pasji, sensie własnej pracy, możliwości działania w środowisku, które Cie rozwija i szanuje Twoje zasoby, mocne strony i talenty, oraz w którym możesz działać z innymi na rzecz wspólnego albo większego dobra.

Kiedy coaching?

Jeśli chcesz przemeblować mieszkanie, to nie czekaj na trzęsienie ziemi, które poprzesuwa Ci meble. Może się bowiem okazać, że nie będzie Ci tak wygodnie jak tego oczekiwałeś, a do uzyskania stanu idealnego będziesz musiał włożyć więcej wysiłku w posprzątanie. Może też się okazać, że ten bałagan był czymś najlepszym co Cię mogło spotkać, aby wreszcie posprzątać zamiast zamiatać pod dywan…

Nabierzesz mądrości dzięki swoim błędom.
Niemieckie przysłowie

Poprzez coaching odkryjesz co jest przyczyną zachowań ograniczających Twoje działania, a to otworzy Ci drogę do poszukiwań skuteczniejszych i efektywniejszych rozwiązań. Zmiana, której oczekujesz ma podnosić Twoją jakość życia. A Ty możesz, masz prawo i zasługujesz aby wykorzystać swoją filozofię życiową do realizacji swoich pragnień!

Korzyści z coachingu

Czego możesz się spodziewać po coachingu?

Poszerzenia perspektyw
Przyspieszenia zmiany w pożądanym przez Ciebie kierunku, zgodnie z Twoimi wartościami
Większych efektów mniejszym wysiłkiem
Zwiększenia poczucia własnej wartości i wpływu na osiągane cele (sprawczości)
Uświadomienia swoich możliwości i zasobów
Wzmocnienia tego, co wymaga wzmocnienia
Większej świadomość problemu i siebie w nim
Zwiększenia zaangażowania i siły do realizacji określonych celów

Zamiast wierzyć w wartościowość swojej osoby poznaj jej wartość. Wiara to wyłącznie przypuszczenie i oczekiwanie pozytywnego kierunku rozwoju, a Ty sam weź ster w swoje ręce i pokieruj kierunkiem.

Licencja Creative CommonsTen utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Unported.

Written By
More from Marta

Dyscyplina (Discipline)

Talent Dyscyplina (Discipline) jest talentem działania, wyjaśniającym w jaki sposób doprowadzasz zadania...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *